Korporativ identifikatsiya brendni rivojlantirish jarayonidagi asosiy vositalardan biridir. Korporativ identifikatsiyani rivojlantirish - bu individual uslub elementlari, rasmlar, tipografiya va tartib qoidalaridan foydalangan holda kompaniya yoki mahsulotning yagona vizual tasvirini yaratish.
Loyihani muvaffaqiyatli amalga oshirishning asosiy shartlaridan biri bu brend tanilishini ta'minlaydigan va uning raqobatdosh ustunliklarini ta'kidlaydigan korporativ identifikatsiyani yaratishdir. Depot WPF brend agentligi yangi brendlar uchun vizual identifikatsiya tizimlarini ishlab chiqadi va mavjud korporativ identifikatsiyani yaxshilaydi.
Belgilar va logotiplar, korporativ ranglar, shriftlar, uslublarni shakllantiruvchi elementlar korporativ identifikatsiyaning doimiyidir va brendning yagona vizual tasvirini yaratishga mo'ljallangan. To'g'ri ishlab chiqilgan korporativ identifikatsiya kompaniyaning kerakli imidjini shakllantirishga yordam beradi, mijozlar va sheriklarning sodiqligini oshiradi. Yagona korporativ uslubga ega kompaniyaning reklama kommunikatsiyalari samaradorligi sezilarli darajada oshadi.
Korporativ identifikatsiyani yaratish barcha ishlarni o'z ichiga oladi:
- Ijodiy qism: belgi yoki logotipni yaratish, uslubni shakllantiruvchi elementlar, kompaniya shriftlari va ranglarini aniqlash va hk.;
- Amalga oshirish: turli ommaviy axborot vositalarida (brend kitobi) korporativ identifikatsiyadan foydalanish bo'yicha standartlar va tavsiyalar ishlab chiqish;
- Yangi korporativ identifikatorni joriy etish jarayonini qo'llab-quvvatlash.
Korporativ identifikatsiyani rivojlantirish nima?
Uslubning asosiy tarkibiy qismlari:
- Logotip: logotipning tarkibiy echimlari, rangli fonga joylashtirish.
- korporativ ranglar va shriftlar.
- uslubni shakllantiruvchi grafika (naqsh, naqsh, grafik elementlar).
- Noyob piktogrammalar, piktogramlar, infografika.
- Korporativ rasm uslubi va rasmlarni qayta ishlashning maxsus texnikalari.
- Mediada grafik elementlarning joylashuvi va joylashish tamoyillari.
- Noyob bosma format. Bosib chiqarish uchun maxsus texnikalar.
- Asosiy reklama rasmlari (Key Visual) va reklama xabarlari (Key Message).
Uslubning asosiy tashuvchilari:
- Ish hujjatlari: tashrif qog'ozlari, blanklar, konvertlar, papka, kundaliklar, daftar.
- Esdalik buyumlari va reklama buyumlari: qalamlar, qalamlar, beysbol qalpoqlari, futbolkalar, sumkalar, kupalar.
- Mahsulot qadoqlash, yorliqlar, stikerlar (stikerlar) dizayni.
- Elektron ommaviy axborot vositalari: korporativ veb-sayt, taqdimot shablonlari, elektron pochta imzosi shablonlari, ijtimoiy tarmoqlar uchun sahifa dizayni.
- Ko'rgazma jihozlari. Reklama materiallari. POS materiallari. Ko'rgazma stendlari dizayni.
- Reklama va marketing ommaviy axborot vositalari: marketing to'plami, mahsulotlar katalogi, broshyura, buklet, varaqalar, varaqalar.
- Tashqi reklama: reklama taxtasi (banner), reklama taxtasi, shahar formati, ustun, xavfsizlik devori, banner belgisi, reklama afishasi.
- Korporativ kiyim va korporativ transportni markalash.
- Tashqi: kirish belgisi, derazalarni kiyish, ko'cha belgilari, tashqi navigatsiya tizimi.
- Ichki makon: qabul qilish zonasi, kabinet eshigidagi plitalar, devor va zamin navigatsiya tizimi, interer dizayni elementlari.
Korporativ identifikatsiya qanday vazifalarni hal qiladi:
- Korxonaning korporativ identifikatsiyasini rivojlantirish uning tan olinishini oshiradi;
tovarning nomoddiy qiymatini ko'paytirish
- Aniq vizual tizim orqali aloqa xarajatlarini kamaytiradi
aniqlash
- Yaxlitlikni shakllantirish orqali reklama samaradorligini oshiradi
iste'molchi ko'zidagi rasm
- Bozorga arzon narxlardagi yangi mahsulotlarni olib kirishga yordam beradi
- Iqtidorli kadrlarni jalb qilish uchun korporativ ruhni kuchaytiradi
Siz PROSPERO marketing kompaniyasida buyurtma berishingiz yoki veb-sayt orqali ariza yuborishingiz yoki quyidagi telefon orqali maslahat olishingiz mumkin: +998 97 750-75-87 Biz har qanday murakkablikdagi muammolarga individual yondashuv va professional yechimlarni kafolatlaymiz.
Korporativ identifikatsiyani ishlab chiqish qiymati brend oldida turgan maqsadlarga va tashuvchilar soniga qarab belgilanadi. Har bir mijoz uchun biz eng maqbul narx echimini ishlab chiqamiz.

Создание брендбука, а также высококачественная разработка в сфере Фирменный Стиль в Ташкенте, Узбекистан от компании Prospero.
Фирменный стиль является одним из базовых инструментов в процессе развития бренда. Разработка фирменного стиля представляет собой создание единого визуального образа компании или товара с помощью индивидуальных стилевых элементов, иллюстраций, типографики, правил верстки.
Одно из главных условий для успешной реализации проекта — создание фирменного стиля, который обеспечит узнаваемость бренда и подчеркнет его конкурентные преимущества. Брендинговое агентство Depot WPF занимается разработкой систем визуальной идентификации для новых брендов и совершенствует уже существующие фирменные стили.
Знак и логотип, фирменные цвета, шрифты, стилеобразующие элементы являются константами фирменного стиля и призваны создать единый визуальный образ бренда. Грамотно разработанный фирменный стиль способствует формированию нужного имиджа компании, усиливает лояльность ее клиентов и партнеров. Эффективность рекламных коммуникаций компании, обладающей целостным корпоративным стилем, значительно увеличивается.
— Креативная часть: создание знака или логотипа, стилеобразующих элементов, определение фирменных шрифтов и цветовой гаммы и т.д.;
— Имплементация: разработка стандартов и рекомендаций по использованию фирменного стиля на различных носителях (брендбук);
— Сопровождение процесса внедрения нового фирменного стиля.
- Логотип: композиционные решения лого-блока, размещение на цветных фонах.
- Корпоративные цвета и шрифты.
- Стилеобразующая графика (паттерны, узоры, графические элементы).
- Уникальные иконки, пиктограммы, инфографика.
- Корпоративный фотостиль и особые приёмы обработки фотографий.
- Схема вёрстки и принципы компоновки графических элементов на носителях.
- Уникальный формат печатных изданий. Особые приёмы типографской печати.
- Ключевые рекламные образы (Key Visual) и рекламные сообщения (Key Message).
- Деловая документация: визитки, бланки, конверты, папка, ежедневник, блокнот.
- Сувенирная продукция и промо-носители: ручки, карандаши, бейсболки, футболки, пакеты, кружки.
- Дизайн упаковки товара, этикетки, стикера (наклейки).
- Электронные носители: корпоративный сайт, шаблоны презентации, шаблоны подписи электронного письма, оформление страниц социальных сетей.
- Выставочные средства. Промо-материалы. POS-материалы. Оформление выставочных стендов.
- Рекламные и маркетинговые носители: маркетинг-кит, каталог продукции, брошюра, буклет, листовка, флаер.
- Наружная реклама: билборд (баннер), бигборд, сити-формат, штендер, брандмауэр, баннерная вывеска, рекламный плакат.
- Брендирование корпоративной одежды и корпоративного транспорта.
- Экстерьер: входная вывеска, оформление витрины, уличные указатели, система наружной навигации.
- Интерьер: зона ресепшн, таблички на двери кабинетов, система настенной и напольной навигации, элементы оформления интерьера.
- Разработка фирменного стиля предприятия повышает ее узнаваемость,
приумножая нематериальную ценность бренда
- Снижает расходы на коммуникации за счет четкой системы визуальной
идентификации
- Увеличивает эффективность рекламы, благодаря формирования целостного
образа в глазах потребителя
- Помогает с меньшими издержками выводить на рынок новые товары
- Укрепляет корпоративный дух для привлечения талантливых кадров
Вы можете сделать заказ в маркетинговой компании PROSPERO, отправив заявку через сайт или получить консультацию по телефону: +998 97 750-75-87 Мы гарантируем индивидуальный подход и профессиональное решения задач любой сложности.
Стоимость разработки фирменного стиля определяется исходя из целей, стоящих перед брендом и количества носителей. Для каждого заказчика мы разрабатываем оптимальное ценовое решение.