Robot yoki bot, shuningdek Internet bot, www bot va boshqalar. odamlar uchun mo'ljallangan. Kompyuter dasturlarini muhokama qilishda ushbu atama asosan Internetga nisbatan qo'llaniladi.
Odatda, botlar ishni monoton va takrorlanadigan, maksimal tezlikka ega (aniqrog'i, inson imkoniyatlaridan ancha yuqori) bajarishga mo'ljallangan. Serverlarga xizmat ko'rsatadigan kishi, robotlar.txt faylini serverga joylashtirishi mumkin, botlar unga rioya qilishi kerak bo'lgan cheklovlarni o'z ichiga oladi.
Botlar, shuningdek, insonning imkoniyatlariga nisbatan yaxshiroq javob talab qilinadigan holatlarda (masalan, o'yin botlari, onlayn auktsionlar uchun botlar va hk) yoki kamroq tarqalgan holda, odamning harakatlarini taqlid qilish uchun (masalan, chatlar uchun botlar va hk). p.).
Chatbot to'g'ri rus tilida (yoki boshqa biron bir qo'llab-quvvatlanadigan ish) tuzilgan savolga etarli darajada javob berishi mumkin. Bunday botlardan ko'pincha ob-havo ma'lumotlari, sport natijalari, valyuta kurslari, birja kotirovkalari va boshqalarni xabar qilish uchun foydalaniladi, masalan, AOL Instant Messenger va MSN messenjeridagi SmarterChild tizimida.
ARMda botlar kanalni "ushlab turish", foydalanuvchilar tomonidan yuborilgan ba'zi iboralarni sharhlash uchun ishlatiladi (namunaga nisbatan). Bu yangi boshlanuvchilarga yordam berish yoki kuchli iboralar bilan kurashish uchun foydali vositadir.
Siz qo'llab-quvvatlash chaqirdi. Agar siz yangi tariflar haqida bilmoqchi bo'lsangiz - 1-ni bosing, operator bilan bog'lanishni istasangiz - 2-ni bosing - elementar telefon chat bot.
Chiptalarni buyurtma qilish, taksiga qo'ng'iroq qilish, to'lovni amalga oshirish yoki pul o'tkazish, marshrut qurish, film yoki musiqa yuklab olish ham botlarga yordam beradi. 19 yoshli britaniyalik yozgan bot advokati avtomobil egalariga 3 million dollar jarimaga tortishda yordam berdi.
Krossplatformali platformali bot nima?
Bot bir marta yig'iladi va bir nechta tezkor xabarchilarda ishlaydi. Endi bu Telegram, Facebook messenjeri, Viber, VKontakte va Odnoklassniki. Yangi xabarchilarni qo'llab-quvvatlashimiz bilanoq, ularda tayyor botlar darhol ishlaydi.
Mening botimdan nima foyda?
Bot foydalidir:
1.Qo'llab-quvvatlash: mijozlarning odatdagi savollarining 80 foizini oladi.
2.Savdolarda: mijozlar saytga bormasdan messenjer orqali to'lashadi.
3.Marketingda: mijozlarga maxsus takliflar va yangiliklarni yuboradi.
PROSPERO jamoasining natijasi - bu sizning biznesingizni yanada qulay va siz va mijozlaringiz uchun qulayroq qiladigan bot.

Ро́бот, или бот, а также интернет-бот, www-бот и т. п. (англ. bot, сокр. от чеш. robot) — специальная программа, выполняющая автоматически и/или по заданному расписанию какие-либо действия через интерфейсы, предназначенные для людей. При обсуждении компьютерных программ термин употребляется в основном в применении к Интернету.
Обычно боты предназначаются для выполнения работы, однообразной и повторяемой, с максимально возможной скоростью (очевидно, намного выше возможностей человека). Лицо, обслуживающее серверы, может поместить на сервере файл robots.txt, содержащий ограничения, которым обязаны подчиняться боты.
Боты находят также применение в условиях, когда требуется лучшая реакция по сравнению с возможностями человека (например, игровые боты, боты для интернет-аукционов и т. п.) или, реже, для имитации действий человека (например, боты для чатов и т. п.).
Чат-бот может выдать достаточно адекватный ответ на вопрос, сформулированный на правильном русском языке (или любом другом, работа с которым поддерживается). Такие боты часто применяются для сообщения прогноза погоды, результатов спортивных соревнований, курсов валют, биржевых котировок и т. п. Они находят применение, например, в системе SmarterChild в AOL Instant Messenger и MSN messenger.
В IRC боты применяются для «удержания» канала, комментирования определённых фраз, отправленных пользователями (по сопоставлению с образцом). Это достаточно полезное средство для помощи новичкам или борьбы с крепкими выражениями.
Вы позвонили в службу поддержки. Хотите узнать о новых тарифах – нажмите 1, хотите связаться с оператором – нажмите 2 – элементарный телефонный чат-бот.
Заказать билеты, вызвать такси, сделать платеж или перевод, построить маршрут, скачать фильм или музыку тоже помогут боты. Бот-юрист, написанный 19-летним британцем, помог автовладельцам оспорить штрафов на $3 млн.
Бот собирается один раз и работает в нескольких мессенджерах. Сейчас это Телеграм, мессенджер Фейсбука, Вайбер, ВКонтакте и Одноклассники. Как только мы добавим поддержку новых мессенджеров, уже готовые боты сразу будут в них работать.
Бот полезен:
Результат работы команды PROSPERO — бот, который сделает ваш бизнес удобнее и доступнее для вас и ваших клиентов.