Instagram - bu sizning brendingizni taniqli qilish, biznesni rivojlantirishga yordam berish va yangi mijozlarni jalb qilish uchun nisbatan oson va arzon bo'lgan samarali vosita va reklama uchun maqbul platformani taqdim etadi. Bugungi kunda, ko'pincha katta muvaffaqiyat tarixi ijtimoiy tarmoqdan boshlanadigan holatlar mavjud. Nega o'z imkoniyatingizdan foydalanmaysiz?
Instagramdagi maqsadli reklama nima
Instagram-ni maqsad qilish - bu xabarni yangiliklar lentasida yoki reklama o'rnatish paytida segmenti aniqlanadigan foydalanuvchilarning hikoyalarida tarqatish orqali e'lonni targ'ib qilishning rasmiy usuli.
Kompaniyalar o'zlarini e'lon qilishlari va o'z xizmatlarini targ'ib qilishlari uchun ko'pchilik bloggerlar tomonidan reklama qilingan reklama va ijtimoiy tarmoqlardan foydalanadilar. Ammo reklama yaratishda diqqatni ijodkorlik bilan jalb qilish va qonun va ijtimoiy tarmoq qoidalari doirasida hamma narsani qilish muhimdir.
Muvaffaqiyat siri bu ijodkorlik, oddiy ko'rinadigan vazifalarni hal qilishda noan'anaviy yondashuv. Barchaga tanish bo'lgan mahsulotni yorqin va g'ayrioddiy tarzda taqdim etish muhimdir. Bu qiziqarli video, g'ayrioddiy fotosuratlar bo'lishi mumkin. Asosiysi, stereotiplarga amal qilish emas, balki odatiy xitoycha kostyumni boshqa hech kim qilmagan tarzda taqdim etish.
Instagramdagi maqsadli reklama afzalliklari
1. Kam narx
Ha, kichik investitsiya uchun siz ozgina natijalarga erishasiz.
2. Maqsadli auditoriyangizga aniq urish.
Bitta saytdagi ko'p millionli auditoriya bu reklama beruvchilar va maqsadli auditoriya uchun katta yutuqdir. Bundan ham muhimrog'i, u Internet-do'konni sotib olishga tayyor va biznes hisoblariga faol obuna. Bu haqda statistika xabar bermoqda.
3. Tezlik.
Blogerda band bo'lish jadvali bormi? Bir necha kun davomida javob bermaydigan omillar? Siz mo'ljal olish haqida qayg'urmaysiz. Siz e'lonni istalgan vaqtda, tom ma'noda 30 daqiqada ochishingiz mumkin (agar tayyor materiallar mavjud bo'lsa). Va sizning reklamangiz allaqachon natijalarni (agar to'g'ri sozlangan bo'lsa) etkazishi mumkin. Bir necha hafta kutish bilan pastga. Siz bu erda va hozirda tezkor trafikni berasiz.
4. Natijaning doimiyligi.
Agar siz maqsadli reklamalardan natijalarni olsangiz. O'sha hafta haftadan boshlab ular taxminan bir xil bo'ladi, siz shunchaki e'lonlarni to'g'rilashingiz, rasmlar va matnlarni qo'shishingiz kerak. Shunday qilib, tomoshabinlar buni yangilik sifatida qabul qilishadi.
5. Reklama foydalanuvchiga etkazilishi.
Maqsadli reklama orqali xizmat ko'rsatish orqali siz 100% auditoriyangizga ko'rinasiz (sozlashni tanlaganingizda). Sizga kerak bo'lmaganlar uchun ortiqcha pul to'lamaysiz. Siz "qamrovning pasayishi" dan qo'rqmaysiz. Siz pul uchun tashlanmaysiz. Bloggerlarga obuna bo'lmagan, faqat do'stlarni kuzatib boradigan yoki shaxsiy profilga ega bo'lgan odamlarga murojaat qiling.
Ijtimoiy tarmoqning oylik faol auditoriyasi dunyo bo'ylab 1 milliarddan ortiq odamni qamrab oladi.
O'zingizning reklamangizni maqsadli auditoriyangiz tasmasi yoki hikoyalariga to'g'ridan-to'g'ri yo'naltirishning rasmiy usuli bor deb tasavvur qiling. Bundan tashqari, Instagram foydalanuvchilari reklamaga sodiq.

Инстаграм – эффективный инструмент, который позволяет сравнительно легко и недорого сделать ваш бренд узнаваемым, помочь в развитии бизнеса и привлечении новых клиентов, даёт оптимальную площадку для раскрутки. Сегодня нередко встречаются случаи, когда именно с соцсети начинается история большого успеха. Почему бы не воспользоваться своим шансом?
Что такое таргетированная реклама в Instagram
Таргетинг в Инстаграм - это официальный способ продвижения поста методом его трансляции в новостной ленте или сториз тех пользователей, сегмент которых будет определен при настройке объявления.
Чтобы компаниям заявить о себе и продвинуть свои услуги, многие используют таргет в соцсетях и рекламу у блогеров. Но при создании рекламных объявлений важно привлечь внимание креативом и сделать все в рамках закона и правил соцсети.
Секрет успеха в креативности, нестандартном подходе к решению простых на первый взгляд задач. Важно привычный для всех товар подать ярко, необычно. Это может быть интересное видео, серия неординарных фото. Главное, не действовать шаблонно, а презентовать обычный китайский спортивный костюм так, как этого никто ещё не делал.
Плюсы таргетированной рекламы в Instagram
1.Низкая цена
Да, за маленькую сумму вложений у вас будут небольшие результаты.
2.Точное попадание в свою целевую аудиторию.
Многомиллионная аудитория на одной площадке - весомый плюс для рекламодателя и таргетолога. Еще более ценно то, что она готова совершать покупки онлайн и активно подписывается на бизнес-аккаунты. Об этом сообщает статистика.
3.Скорость.
У блогера забито расписание? Паблики не отвечают по несколько дней? В таргете вам все равно. Вы можете запустить рекламу в любое время, буквально за 30 минут (если есть готовые материалы). И ваша реклама уже сможет приносить результаты (при правильной настройке). Долой недели ожидания. Даешь быстрый трафик здесь и сейчас.
4. Постоянство результата.
Если вы получаете результаты из таргетированной рекламы. То неделя от недели они будут примерно одинаковыми, надо будет лишь корректировать объявления, добавлять картинки и тексты. Чтобы аудитория воспринимала это как новинку.
5.Досягаемость рекламы до пользователя.
Показывая рекламу через таргетинг, вы 100% покажетесь вашей аудитории (которую вы выбрали при настройке). Вы не переплатите за тех, кто вам не нужен. Вам не страшны "падения охватов". Вас не кинут на деньги. Дотянитесь до людей, кто не подписан на блогеров, а следит только за друзьями или имеет закрытый профиль.
Ежемесячная активная аудитория социальной сети по всему миру переходит за 1 млрд. человек.
И представьте, существует официальный способ направить рекламное объявление напрямую в ленту или сториз целевой аудитории. Причем пользователи Instagram лояльно относятся к рекламе.