Bizning jamoamiz ishlaydigan mavzu - veb-saytni targ'ib qilish - bu o'ziga xos xususiyatlar va dinamikaga ega bo'lgan yaxshi o'rganilgan muhit. Biz barcha to'plangan bilimlardan saytingizni reklama qilish uchun foydalanamiz. Bu bizning SEO bozoridagi o'ziga xosligimiz - qidiruv tizimini optimallashtirishning yagona yo'nalishidagi rivojlanish.
Veb-saytni samarali reklama qilish quyidagi bosqichlarni o'z ichiga oladi:
Texnik audit va veb-tahlil
Strategiyani ishlab chiqish
Asosiy iboralarni tanlash va tarkib yaratish
Veb-sayt tuzilishini optimallashtirish
Malumot muhitini shakllantirish
Hisobotlarni taqdim etish
Nima uchun veb-saytni ishlab chiqish va targ'ib qilishni bitta kompaniyaga berishga arziydi?
SEO ishlarining bir qismi veb-saytni ishlab chiqish bosqichida amalga oshirilishi mumkin. Bu birinchi optimallash natijalariga erishish vaqtini qisqartiradi.
Jarayonning bunday tashkil etilishi saytni SEO ishiga tayyorlash xarajatlarini ham yo'q qiladi, pudratchilar o'rtasida aloqa va mas'uliyatni almashtirish bilan bog'liq muammolar bo'lmaydi. Saytga keyingi reklama qilish uchun muhim bo'lgan talablar hisobga olinadi
Veb-saytni ishlab chiqishda SEO nima uchun muhim?
Agar bu bajarilmasa, sayt ishga tushirilgandan so'ng, siz ko'p narsalarni o'zgartirishingiz kerak bo'ladi. Masalan, ishlab chiquvchi SEO mutaxassisi ishtirokisiz sayt talabini hisobga olgan holda tuzib chiqa olmaydi. Ushbu ish bosqichi "semantik dizayn" deb nomlanadi, unga quyidagilar kiradi:

Раскрутка сайта — предметная область, в которой работает наша команда, – является хорошо изученной нами средой со своими особенностями и динамикой. Все накопленные знания мы используем для раскрутки вашего сайта. В этом и заключается наша уникальность на рынке SEO — развитие в едином фокусе поисковой оптимизации.
Эффективное продвижение сайтов включает следующие этапы:
Технический аудит и веб-аналитика
Разработка стратегии
Подбор ключевых фраз и создание контента
Оптимизация структуры сайта
Формирование ссылочного окружения
Предоставление отчетов
Почему стоит отдавать разработку и продвижение сайта одной компании?
Часть SEO-работ можно выполнить на этапе разработки сайта. Это сократит время до достижения первых результатов оптимизации.
Такая организация процесса также исключает издержки на подготовку сайта к проведению SEO-работ, не будет проблем с коммуникацией между подрядчиками и перекладывания ответственности. Важные для дальнейшего продвижения требования к сайту будут учтены.
Почему при разработке сайта важно учитывать SEO?
Если этого не сделать, после запуска сайта придется многое дорабатывать. Например, разработчик не может спроектировать структуру сайта с учетом спроса без участия SEO-специалиста. Этот этап работы называется «семантическое проектирование», он включает в себя:
Разработку структуры сайта, ориентированной на поисковый спрос.
Проектирование приземляющих страниц.
Также сопровождение разработки SEO-специалистом/компанией позволяет до релиза сайта решить следующие задачи: